بهترین روش های شانه زدن مو

شانه زدن مو – شانه زدن موها

بیشتر افراد در طول شبانه روز حداقل یک بار موهای خود را شانه میکنند ، شانه زدن موها امری ساده و پیش پا افتاده به نظر میرسد اما در حین شانه زدن مو باید مراقب برخی مسائل که چشم نمی آیند ، باشید. شانه زدن صحیح و رعایت اصول شانه زدن باعث میشود که موهای سر شما همیشه سالم بماند. در اینجا نکاتی در مورد درست شانه زدن را با هم میخوانیم.

شانه زدن مو

شانه خود را زود به زود بشویید

شانه خود را باید همیشه تمیز و پاکیزه نگه دارید ، چرا که شانه محل تجمع باکتری های مضر برای پوست سر و موها میباشد ، بهترین راه این است که حداقل هفته ای یک بار شانه خود را با آب داغ بشویید و سپس بگذارید تا کامل خشک شود و سپس استفاده کنید. یک شانه تمیز و پاکیزه به سلامتی پوست سر شما کمک بسیاری میکند.

*موهای خیس را آهسته شانه کنید

باید همیشه مراقب موهای خیس خود باشید چرا که موها در زمانی که خیس هستند آسیب پذیرتر میشوند و باید به آرامی شانه شوند ، اگر موهای شما بلند است بهتر است از نرم کننده مو استفاده کنید تا شانه زدن مو برای شما آسان تر شود و موهایتان آسیبی نبینید

روزانه بیشتر از دوبار موهایتان را شانه نکنید

استفاده بیش از اندازه از شانه در طول روز ، باعث میشود که موهای شما دچار ریزش شود و پوست سر شما چرب شود ، بهتر است روزانه حداکثر دوبار موهای خود را شانه کنید تا موهای شما سالم بماند.

زیاد از سشوار استفاده نکنید

لوازم الکتریکی که به مدد گرمای مصنوعی به موی شما حالت می‌دهند یکی از زیان‌آورترین وسیله‌ها برای موهای شما هستند. با این حال بسیاری از زنان بدون این لوازم نمی‌توانند از موی خود نگهداری کنند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که تا جای ممکن استفاده از این لوازم را به شرایط خاص محدود کنید و پس از استفاده از آن‌ها سرم‌های تقویت مو را بکار ببرید.
قبل از شسوار کشیدن موی خیس صبر کنید تا به حالت نم‌دار دربیاید و درجه سشوار را بجای باد داغ بر روی گرمای متعادل تنظیم کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here