بهترین میان وعده های مقوی قبل از تمرین

برای افرادی، صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی در روز است، اما برای آنهایی که تلاش می‌کنند در برنامه‌ی روزمره‌شان، وقتی برای باشگاه رفتن پیدا کنند، غذاهای قبل و بعد از تمرین می‌تواند مساله‌ی مهمی باشد.در حالیکه نیازهای غذایی هر کس با توجه به اهداف و فعالیت‌هایش متفاوت است، این میان وعده ها می‌توانند برای رفع گرسنگی، تامین سوخت تمرینات، و کمک به ترمیم بدن، تعادل مناسبی از کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌ها ارائه دهند. تعهد داشتن به انجام ورزش، بسیار عالی است، اما فراموش نکنید آنچه که پیش از ورزش میل می‌کنید نیز بسیار مهم می‌باشد.

میان وعده های مقوی

زمان ورزش

سعی کنید یک یا دو ساعت پیش از انجام تمرین، ذخیره غذا داشته باشید و سوختگیری کنید تا بدن بتواند غذا را هضم کند. نظرهای مختلفی درباره ورزش با شکم خالی وجود دارد از جمله اینکه، برخی اعتقاد دارند که به این شکل، چربی‌سوزی بیشتری انجام خواهد گرفت. در حالی‌که بعضی دیگر اعتقاد دارند که این کار کاملا اشتباه است.

در نهایت، کاری را انجام دهید که برای بدن بهتر است. اگر صبح ها گرسنه نیستید و پس از ورزش، غذا خوردن احساس خوبی به شما می‌دهد این کار را انجام دهید؛ همچنین می‌توانید از پیشنهادهای زیر استفاده کنید.

تکه‌های پروتئینی (با میزان کالری مناسب)

در بازار و فروشگاه ها خوراکیهای پروتئینی متنوعی وجود دارد. باید توجه داشت که همیشه برچسب تغذیه‌ای روی محصولات چک شود.

اگر قصد کاهش وزن دارید سعی کنید نوعی از بارهای پروتئینی را استفاده کنید که بیشتر از ۳۰۰ کالری نداشته باشد؛ این بارهای پروتئینی طعمهای مختلفی از جمله بلوبری و شکلاتی دارند.

پکهای ۱۰۰ کالری مغزی‌جات

مغزی‌جات شامل مواد مغذی فراوانی است که برای سوخت‌رسانی به بدن بسیار مناسب است. بعضی از اینها مانند بادام‌زمینی می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، اما چون مغزی‌جات سرشار از کالری هستند بهتر است از بسته‌های ۱۰۰ کالری استفاده کنید. این بسته‌ها را می‌توانید به‌ همراه میوه‌هایی که پر از فیبر هستند استفاده کنید.

موز به همراه کره بادام‌زمینی

موز بهترین دوست ورزشکاران است. این میوه دربردارنده مقدار زیادی گلوکز می‌باشد که سوخت عضلات را در پی دارد؛ همچنین پتاسیم موجود در موز به مدت طولانی در سیستم بدن ذخیره نخواهد شد، بنابراین می‌توانید در زمان تمرین از آن استفاده کنید. یک قاشق کره بادام‌زمینی به آن اضافه کنید و از آن لذت ببرید. اکنون شما آماده وزنه‌برداری هستید.

ماست یونانی بدون چربی به همراه توت و دانه چیا

این میان‌وعده فوق‌العاده نه‌تنها خوشمزه است بلکه دارای سه درشت‌مغذی نیز می‌باشد.

این ماست سرشار از پروتئین است، توت‌ها دارای کربوهیدرات و دانه های چیا دارای چربیهای سالم هستند. به جای دانه‌های چیا می‌توانید یک قاشق آجیل خرد شده را ترکیب کنید و یا مواد آن را تغییر دهید.

اسموتی خانگی

اسموتی می‌تواند یک میان وعده عالی پیش از انجام ورزش باشد، البته تنها در صورتی‌که در درست کردن آن کاربلد باشید. بعضی از اسموتی‌ها رژیم غذایی را به‌ هم می‌زند، زیرا پر از شکر و چربی می‌باشد. بهتر است این اسموتی را خودتان در خانه و با استفاده از میوه‌های واقعی و شیر بادام‌زمینی درست کنید.

بلغور جوی دو سر

بلغور جوی دو سر تغذیه عالی پیش از تمرین است. جو با داشتن دانه‌های گندم، به‌آرامی کربوهیدرات را در سیستم بدن آزاد می‌کند، بنابراین می‌توانید کل روز پر انرژی باشید.

کربوهیدرات‌های ساده مانند مافین نوعی نان یا کیک کم‌شیرین و کم‌چرب و نان سفید، از سوی دیگر سبب افزایش ناگهانی و در نتیجه کم‌شدن قند خون می‌شود.

ترکیب سفیده تخم مرغ با پنیر کم‌چرب

این میان وعده کوچک و کم‌کالری همان چیزی است که شما برای افزایش پروتئین نیاز دارید. مواد را با هم ترکیب کنید و به‌ هم بزنید تا کاملا یک‌دست شود. این غذا را می‌توانید در ماکروویو نیز درست کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here