سوپراستارهایی که از تلویزیون ستاره شدند و به سینما رفتند

تعداد بسیار زیادی از هنرمندان و بازیگران مشهوری که امروز برای خود اسم و رسمی دست و پا کرده اند کار خود را از تلویزیون شروع کرده اند و حالا جز سوپراستارهای سینمای ایران محسوب میشوند ، آنها تا چندین سال پیش در تلویزیون مشغول به کار بودند ولی به دلیل بی مهری های تلویزیون ، تصمیم گرفتند تنها در سینما به کار خود ادامه دهند.

مهتاب کرامتی

شاید مشهورترین بازیگری که با تلویزیون پا به عرصه هنر نهاد “رضا عطاران” با بازی در مجموعه “ساعت خوش” بود و پس از آن با کارگردانی در چندین سریال به کار خود در تلویزیون ادامه داد اما پس از مدتی به سینما رفت و دیگر هرگز به تلویزیون بازنگشت.

سوپراستارهای امروز سینمای ایران مثل رضا عطاران کم نیستند که کار خود را از تلویزیون شروع کردند ولی اکنون فقط بر روی پرده سینما میدرخشند در اینجا اطلاعاتی در مورد مشهورترین بازیگرانی که کار خود را از تلویزیون شروع کرده و اکنون در سینما مشغول میباشند را آورده ایم


پارسا پیروزفر ، شروع کار در تلویزیون و درخشیدن در سریال “در پناه تو”

پارسا پیروزفر

اوایل دهه 70، بازیگر تازه ای به سینمای ایران معرفی شد. پارسا پیروزفر اولین بار در فیلم «مجسمه» حاضر شد، اما مورد توجه قرار نگرفت. تا اینکه فرصت بازی در نقشی کوتاه برای داریوش مهرجویی در فیلم پری را پیدا کرد، اما حضورش در این فیلم نیز برای او اتفاقی ایجاد نکرد.

 

بعد از بازی در همین فیلم بود که حمید لبخنده سراغ او رفت و نقش اصلی سریال «در پناه تو» را به او داد. بعد از همین سریال بود که به سرعت محبوب شد و مخاطبان دنبال چهره او در سریال های دیگر می گشتند، اما پارسا پیروزفر هم مانند ستاره های دیگر وارد سینما شد و تا چند سال سراغ تلویزیون نرفت و در چند فیلم سینمایی بازی کرد.

 

اواخر دهه 70 اما دوباره با پیشنهاد حمید لبخنده در سریال «در قلب من» در قاب تلویزیون حاضر شد. هر چند این سریال مانند «در پناه تو» پرمخاطب نشد، اما به هر حال مردم با چهره پیروزفر آشنا بودند و او با بازی اش در این سریال به عنوان ستاره نام خودش را ثبت کرد. بعد از این سریال به طور متمرکز در سینما حضور داشت.

 

بعد از چند سال دوباره به تلویزیون بازگشت و «سفر سبز» و «در چشم باد» آخرین سریال هایی بودند که به او عنوان یکی از ستاره هایش در آن حاضر شد.آخرین کار پارسا پیروزفر روی صحنه اتفاق افتاد با نمایش ماتریوشکا. کارگردانی و طرح این نمایش نیز که بسیار مورد استقبال قرار گرفت نیز بر عهده خودش بود.


مهتاب کرامتی و شروع کار با سریال مذهبی مردان آنجلس

مهتاب کرامتی

کمتر کسی به خاطر دارد که مهتاب کرامتی برای اولین بار در سریال «مردان آنجلس» ظاهر شد؛ سریالی مذهبی – تاریخی که در اواسط دهه 70، با حجم زیادی از مخاطبان رو به رو شد. بازی در همان سریال کافی بود تا مورد توجه کارگردانان سینمایی قرار بگیرد.

 

هرچند انتخاب اول او در سینما، «مردی از جنس بلور» خیلی چشمگیر نبود، اما در ادامه انتخاب های بهترین به خرج داد و با سومین فیلمی که در سینما داشت «مومیایی 3» کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول شد و به این ترتیب توجه بیشتری به سمت او جلب شد. بعد از این اتفاق تنها در دو سریال «مریم مقدس» و «خاک سرخ» بازی کرد و بیشتر زمانش را برای بازی در فیلم های سینمایی گذاشت.


مصطفی زمانی با نقش یوزارسیف کار خود را شروع کرد

مصطفی زمانی

مصطفی زمانی یکی از بازیگرانی است که می توان در موردش گفت که یک شبه راه صدساله را رفته است. با بازی در سریال «یوسف پیامبر» خیلی زود به محبوبیت بی نظیری دست پیدا کرد اما هوش بالایی به خرج داد و تصمیم گرفت در مقابل پیشنهادهای نه چندان خوب مقاومت کند.

 

بعد از یوسف پیامبر در سریال «در چشم باد» بازی کرد و جای خودش را بین مخاطبان محکم کرد و بعد از یک سال با بازی در فیلم سینمایی «آل» به کارگردانی بهرام بهرامیان، تلویزیون را برای همیشه بوسید و کنار گذاشت و به طور متمرکز در سینما شروع به فعالیت کرد.

 

بعد از آل با حسن فتحی همکاری کرد و نظرات را به خوبی به سمت خودش جلب کرد. هر چند بعد از آن درخشش او را در سریال «شهرزاد» دیدیم، اما در همین سریال هم با ستاره های سینما هم بازی بود و به نظر می رسد برنامه درستی برای خودش در نظر گرفته است.


مریلا زارعی و شناخته شدن با بازی در سریال دبیرستان خضرا

مریلا زارعی

اواسط دهه 70، چهره تازه ای در دو سریال پرمخاطب «دبیرستان خضرا» و «هوای تازه» دیده شد. دبیرستان خضرا را اکبر خواجویی کارگردانی کرده بود و در همان زمان با میزان مخاطب بی نظیری رو به رو شد. یک سریال 13 قسمتی که سکوی پرتاب بازیگر جوانی به نام مریلا زارعی شد. بعد از آن با سریال «هوای تازه» به کارگردانی احمد آقالو، مخاطبان ارتباط خوبی با او برقرار کردند.

 

تا اواخر دهه 70، در چند سریال دیگر هم بازی کرد. «شن های کف رودخانه»، «فردا دیر است»، «داستان یک شهر» و «پلیس جوان» از مجموعه هایی است که زارعی در آنها بازی کرده است. در راه ورود به سینما چند انتخاب فیلم های گیشه ای داشت، اما بعد از «دو زن» ادامه مسیرش در بازیگری تغییر کرد. کمتر پیشنهادی را قبول می کرد و کم کم از تلویزیون فاصله گرفت و تا سریال «کلاه پهلوی» دیگر در هیچ سریالی حاضر نشد.


شهاب حسینی با اجرای برنامه “اکسیژن” کارش را در تلویزیون شروع کرد

شهاب حسینی

اگر قرار باشد ماجرا را از همان ابتدا تعریف کنیم، باید بگوییم که شهاب حسینی از گویندگی در رادیو شروع کرد، به اجرا در برنامه تلویزیون رسید، که محبوب ترین آن ها «اکسیژن» بود. بعد بازی در سریال های تلویزیونی را شروع کرد و امروز یکی از ستاره های سینما به شمار می آید. بازی را از سریالی به نام «خانواده محبوب» شروع کرد،

 

اما انتخاب دوم او «پس از باران» بود. سریالی که سال 77 به عنوان یکی از پرمخاطب ترین سریال های تلویزیونی شناخته شد و به غیر از شهاب حسینی، چهره های زیادی را به مردم معرفی کرد. بعد از این سریال «پلیس جوان» شروع شد؛ سریالی که سکوی پرتاب او بود.

 

در همان سال های اول تبدیل به ستاره ای شد که به طور هم زمان در سینما و تلویزیون کار می کرد. در حالی که فیلم «رخساره» را بر پرده سینماها داشت، «پلیس جوان» از شبکه سوم سیما روی آنتن رفته بود، اما بعد از دو سال همه چیز تغییر کرد. انتخاب های سینمایی اش بیشتر شد و میزان حضورش در سریال های تلویزیونی کاهش پیدا کرد.

 

در سینما با فیلم هایی مثل «واکنش پنجم»، «شمعی در باد»، «این زن حرف نمی زند» روی پرده رفت و در تلویزیون هیچ سریالی نداشت. حضورش در سینما ادامه داشت و در تلویزیون همچنان کمرنگ بود. «مدار صفر درجه»، «رقص پرواز» و «شوق پرواز» آخرین سریال هایی بودند که او در آنها حضور داشت و البته سریال «سرزمین کهن» که در نیمه های راه متوقف شد.

 

«درباره الی» به هواداران او افزود و حالا شهاب حسینی سوپراستار سینمای ایران است. نزدیک به یک دهه است که در بسیاری از نظرسنجی های منتقدان و مردم در صدر قرار دارد و به نظر می رسد همچنان راه برای او باز است و هر روز ستاره یک فیلم تازه می شود.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here