نکات مهم آرایش صورت از دید متخصصین آرایشی

بیشتر خانم ها حتی روز پرکاری هم داشته باشند به مقدار اندک هم که شده آرایش صورت را انجام می دهند، آراسته شدن امر اجتناب ناپذیری است، اما اگر آرایش به طور صحیحی صورت نگیرد، صورت مصنوعی به نظر می رسد. آرایش کردن به آسانی که فکر می کنید، نیست. باید با شکل صورت و نمای خارجی چهره خود کار کنید. با روش های درست آرایش کردن، می توانید عیوب خود را تا حد امکان کاهش دهید و زیبایی طبیعی خود را افزایش دهید.

هنرمندان و متخصصین آرایشی لیستی از نکات مفید آرایشی تهیه نموده اند. رعایت این نکات و اصول اولیه و پیشرفته آرایشی برای زیباتر و طبیعی تر جلوه دادن شما بسیار راحت و آسان است.

نکات آرایش صورت
۱) کرم پودر که پایه و اصل آرایش می باشد باید به درستی و مناسب با رنگ پوست شما انتخاب شده باشد.
۲) برای اینکه پوست شما خیلی برق نزند پس از اتمام آرایش از پودر جامد استفاده کنید. اگر پوست شما خیلی برق می زند از پودری استفاده کنید که روغن پوست شما را جذب کند.
۳) هنگام استفاده از رژ گونه برس را از لاله گوش به سمت گونه ها حرکت دهید و در ضمن از رژ گونه های روشن استفاده کنید تا گونه های شما مشخص تر از پوست زیرین شود. بیاد داشته باشید که آرایش تیره تصویری گرفته تر و آرایش روشن به شما تصویری روشن تر و برجسته تر می دهد.
۴) ابتدا روشن ترین سایه را بر پشت چشم خود بزنید.
۵) بعد یک سایه با روشنایی متوسط بر روی اولین سایه بزنید.
۶) تیره ترین سایه را در گوشه بیرونی چشم بزنید تا ایجاد عمق در چشم کند.
۷) با استفاده از یک مداد خط چشم از مرکز چشم تا گوشه چشم خط کوتاهی بکشید.
۸) ریمل آرایش شما را تکمیل می کند. اگر چشمانی سیاه دارید از ریمل مشکی، سرمه ای یا قهوه ای تیره و یا بی رنگ استفاده کنید.
۹) هنگام رژ زدن، رژی را انتخاب کنید که منعکس کننده شخصیت روانی و درونی شماست. برای رژ زدن از برس مخصوص آن استفاده نمایید. اینکار نه تنها باعث می شود که طرح و خط اصلی لب شما مشخص شود بلکه می شود میزان رنگ رژ روی لب را کنترل کرد. اگر قبل از رژ زدن قدری پودر به لب هایتان بزنید ماندگاری رژ بر روی لبها افزایش می یابد. برای حفظ فرم لبها و جلوگیری از خشک شدن و پوسته پوسته شدن لب ها قبل از رژ زدن کرم ویتامین E به لبها بزنید و برای پاک کردن رژ لب، لب ها را با گلیسرین پاک کرده سپس بشویید.
۱۰) بعد از رژ زدن از برق لب استفاده کنید تا لب هایتان زیباتر به نظر برسند و رژ لب روی لب هایتان خوب بنشیند.
۱۱) رنگ لاک خود را مناسب با رنگ آرایشتان انتخاب نمایید.
۱۲) پس از اتمام آرایش می توانید از اسپری های فیکس کننده آرایشی نیز استفاده کنید. این اسپری ها باعث می شود آرایش مدت طولانی تری بر روی صورت شما بماند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here