توصیه هایی برای داشتن ته ریش یکدست و زیبا

امروزه اکثر آقایان به خصوص پسران جوان علاقمند به داشتن صورتی با ته ریش مناسب و زیبا هستند ، شاید در گذشته همه دوست داشتند صورت های اصلاح شده و بدون مو داشته باشند ولی امروزه با عوض شدن سلایق ، داشتن ته ریش یکی از عوامل خوشتیپی برای بسیاری از آقایان به شمار میرود ، در اینجا نکاتی برای داشتن ته ریش یکدست و زیبا را میخوانید.

ته ریش

۱- کریگ آرایشگر از استایلیست های معروف ریش می گوید “از یک ریش تراش قابل تنظیم استفاده کنید که قابل باز و بسته شدن و تمیز کردن باشد”

۲- مویتان را بتراشید و صورت را آماده ی تمیز کاری کنید.

۳- سبیل خودتان را با یک قیچی یا یک ریش تراش مناسب مرتب کنید و موهای اضافه را بتراشید.

۴- هر مویی را که زیر چانه روییده را با یک ریش تراش یا موزر بدون محافظ بتراشید.

۵- اگر ریشتان روی گونه ها روییده است آن را بتراشید و یا هر دو طرف را با هم به صورت موازی تنظیم کنید.

 

6- هر ۲ الی ۴ روز صورتتان را با ماشین ریش تراش قابل تنظیم اصلاح کنید.

7- انگشت هایتان را روی ته ریشتان در صورت لزوم بکشید. یکبار دیگر با همان شماره ی ریش تراش روی آن بکشید تا از مساوی شدن آن مطمئن شوید.

8- اگر ته ریشتان تا روی گونه ها آمده حتما آن را با تیغ اصلاح کنید. (هرگز اجازه ندهید ریس بر روی گونه هایتان وجود داشته باشد)

 

ته ریش

داشتن ریش های پرپشت و یکدست با رعایت نکات زیر

– مواد مورد نیاز را برای رشد به ریش هایتان برسانید

شاید بدیهی به نظر برسد اما بد نیست بدانید که رژیم غذایی مملو از پروتئینها و دوری گزیدن از استر در طول روز می تواند به تسریع رشد ریش ها کمک کند. استرس یکی از دلایل ریزش موها محسوب می شود.

۲- ریش داشتن را هدف قرار دهید

برخی از آقایان با وجود اینکه تصمیم می گیرند ریش بگذارند، در روز های ابتدایی این تصمیم به محض بیدار شدن از خواب، با دیدن صورت پر موی خود وحشت زده می شوند و به یکباره تصمیم می گیرند صورتشان را اصلاح کنند. روزهای ابتدایی برای این تصمیم شاید سخت بگذرد اما با تعیین کردن یک هدف برای خود، این روزها را سپری کنید.

۳- مو دار بودن صورت را امتحان کنید

بلند کردن ریش هایتان را تنها به این دلیل که در حال حاضر، به آن اندازه ای که شما مد نظرتان است رشد نکرده، متوقف نکنید. ریش دار بودن، به امتحان یک تجربه جدید و عوض شدن چهره، می ارزد. به خودتان فرصت داشتن چهره ای جدید را بدهید.

۴- جاهای خالی را پر کنید

اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از آقایان از داشتن موهای پراکنده بر روی صورتتان رنج می برید، از پودرهای پر کننده استفاده کنید. این پودرها که باید همرنگ با موهای طبیعی تهیه شوند، ظاهری پر به ریش هایتان می دهند.

۵- شرایطی عالی برای موهای صورتتان فراهم کنید

بلند کردن موها، رسیدگی هم می خواهد. بهترین رسیدگی برای موها، رطوبت رسانی به آنها می باشد. از همین رو سعی کنید هر روز پس از شستشوی صورتتان، به ریش های بلند خود، روغن مرطوب کننده بزنید. برای این کار می توانید از روغن های طبیعی، همچون روغن زیتون و یا روغن نارگیل استفاده کنید.

نیکو

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here