نکاتی مهم برای داشتن ناخن و موهای زیبا

اکثر مردم هزینه زیادی را صرف آرایش و تهیه لوازم آرایشی و براق و تزئین کردن موها و ناخن‌ ها می‌کنند اما اغلب از نیاز اصلی این بافت‌های مهم در بدن غافل هستند و پس از آسیب‌دیدگی آنها به فکر جبران می افتند. چه بسا برای زیباتر کردن ظاهری آنها برای یک مدت کوتاه ‌به موها و ناخن‌ هایمان آسیب‌های جبران ناپذیری وارد می‌کنیم.

ناخن

متاسفانه فراموش کرده‌ایم که ناخن ها و موهایمان بیشتر از آن که آرایش نیاز دارند ، محتاج مواد معدنی و املاح مغذی خاصی هستند تا سلامت آنها را به شکل صحیحی تامین کند. چه بسا که بسیاری از این روش‌های آرایشی و زیبایی، عوارض نامطلوب بلند مدتی روی آن ها برجای می‌گذارند.

چند نکته مهم :

1 – یک رژیم غذایی چرب و سرشار از مواد غذایی قندی و فرآوری شده بدون شک نمی‌تواند مواد غذایی لازم و کافی را برای تولید و تکثیر سلولهای سالم فراهم کند و فقر ریزمغذی‌ها از عوامل موثر در آسیب‌دیدگی موها و ناخن ها است.

2 – افزودن کرم و محصولات مرطوب کننده و سایر محصولات موضعی و با استعمال خارجی نمی‌توانند تاثیر دائمی و قابل ملاحظه‌ای داشته باشند چون به قشر داخلی موها و بستر ناخن ها نفوذ نمی‌کنند بنابراین تاثیر آنها موقتی و کوتاه مدت است.

3 – نوشیدن الکل و استعمال سیگار به همراه تماس با هوا و محیط زیست آلوده از فاکتورهای مهم دیگر در آسیب‌دیدگی این بافت‌ها هستند.

راهکار موثر در سلامت ناخن و مو :

بهترین راهکار برای سالم و زیباتر شدن موها و ناخن ها، انتخاب مواد مغذی مناسب و تداوم در مصرف آنها است. بیوتین و سایر ویتامین‌های ضروری می‌توانند در تحریک و رشد مناسب پیازهای مو نقش مفیدی داشته باشند.

به طور خلاصه تامین ویتامین‌ها و املاح ضروری برای بدن تاثیر متمایزی براین بافت‌ها دارد.

همچنین متخصصان توصیه می‌کنند اگر تمایل دارید به موها و ناخن های خود آرایش خاصی بدهید حتما مطمئن شوید که این روش‌های زینتی مثل کاشت ناخن مصنوعی به بافت‌های شما آسیب نرسانند و با روش‌های مصنوعی سلامت طبیعی بدن خود را به خطر نیندازید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here