نکته هایی در مورد انتخاب عطر

بسیاری از ما همواره در طول زندگی خود در شرایط و زمان های متفاوت از عطر های مختلفی استفاده میکنیم ، خاصیت بیشتر عطرها این است که بعد از چند دقیقه بوی متفاوتی نسبت به بوی اولیه خود میگیرند ، بنابراین میتوان گفت که بویی که بعد از چند دقیقه از عطر استشمام میشود بوی اصلی آن عطر است. بهتر است هیچوقت در خرید عطر عجله نکنید و همیشه از تست قبل از خرید عطر استفاده کنید

عطر و ادلکن

۱-  همیشه در انتخاب عطر به این نکته دقت کنید که تنها دو تا سه عطر را تست کنید ، اگر بیشتر از این تعداد عطر را امتحان کنید رایحه ی آنها مخلوط میشود و نمیتوانید رایحه های دقیق آنها را تشخیص دهید، نگهداری مهم تر از خرید است برای آن که عطر سالم بماند آن را در دمای خیلی پایین نگه دارید.  همچنین عطر را باید جایی دور از نور خورشید و در مکانی تاریک نگهداری نمود. البته توجه داشته باشید که رایحه عطر به مرور زمان تغییر می کند و کمتر می شود.

۲- در انتخاب یک عطر به فصل و ماه توجه زیادی داشته باشید ، هر فصلی باید عطر مناسب خودش را داشته باشد . در فصول سرد از رایحه های گرم و ملایم استفاده کنید زیرا در این زمان عطرها ثبات بیشتری دارند و در فصل تابستان و گرم از عطرهای خنک و تند استفاده نمایید.

رازهای ماندگاری بالا رایحه عطر

۳- ماندگاری یا عدم ماندگاری، مساله این است. برای ماندگاری رایحه عطر، آن را چندین بار استفاده کنید سپس مدت زیادی از بوی آن لذت خواهید برد.  برای پخش مناسب بوی عطر همیشه آن را در نقاطی از بدن که دارای نبض هستند بزنید. این نقاط به علت اینکه جریان خون بیشتری از آن ها عبور می کند بوی بیشتری پخش می کند. (مچ دست، قفسه سینه، گردن، پشت زانوها و داخل آرنج)

۴- عطر دوستدار پاکیزگی است. یکی از رموز استفاده موفق از محصولات آرایشی و زیبایی، پوست سالم است. قبل از استفاده از عطر باید پوست را تمیز بشویید. اگر بوی بدن شما به شکلی است که اثر عطر را از بین می برد با پزشک خود مشورت نمایید.

۵- عطرها در پوست چرب ماندگاری بیشتری دارند.  قبل از استفاده از عطر، ابتدا پوست خود را ارزیابی نمایید. آیا پوست شما خشک است و یا چرب؟  چنانچه پوست شما خشک است از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایید، چرا که باعث ماندگاری بیشتر عطر بر روی پوست شما خواهد شد.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here