استفاده از سنگ و مروارید در دسته گل عروس

دسته گل عروس جدید – دسته گل عروس 2017 – دست گل عروس – دست گل عروس 2017 

دسته گل های مختلف عروس میتوانند با وسایل مختلفی تزیین شوند اما استفاده از مروارید و سنگ های زینتی باعث میشود زیبایی دسته گل بیشتر به چشم بیاید . در اینجا جدیدترین مدل های دسته گل عروس که در آن از سنگ و مروارید استفاده شده است را مشاهده میکنید.

دسته گل عروس جدیدانواع مدل دسته گل عروس جدید

دسته گل عروس جدیدانواع مدل دسته گل عروس جدید دسته گل عروس جدیدانواع مدل دسته گل عروس جدید دسته گل عروس جدیدانواع مدل دسته گل عروس جدید دسته گل عروس جدیدانواع مدل دسته گل عروس جدید دسته گل عروس جدیدانواع مدل دسته گل عروس جدید  دسته گل عروس جدیدانواع مدل دسته گل عروس جدید دسته گل عروس جدیددست گل عروس دسته گل عروس جدیددست گل عروس دسته گل عروس جدید

لباس عروسی و مجلسی را چگونه شستشو دهیم؟

بررسی لباس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستور العمل روی تگ لباس‌تان را به خوبی مطالعه کنید.
اگر روی آن نوشته شده “فقط خشک شویی” پس آن را به بهترین خشک شویی که می‌شناسید ببرید. گاهی اوقات ممکن است، بهتر باشد که طور دیگر عمل کنید. اگر لباس شما دستور العملی ندارد، در این صورت کار کمی مشکل است. اما نگران نباشید ما به شما در حل این مشکل کمک می‌کنیم.

جنس پارچه‌ی پیراهن‌تان را به خوبی تشخیص دهید

ابریشم، ریون، ژپون و ساتن بسیار نازک و ظریف هستند و به مراقبت بیشتری در خشک شویی نیاز دارند. اگر پیراهن شما از جنس پارچه پلی استر است که اکثر لباس‌های امروزی از این جنس هستند، شستشو با دست و شستشو با ماشین لباس شویی با دور کم هم قابل قبول است.
اگر هیچ ایده‌ای در مورد  اینکه جنس پارچه چیست ندارید، با فروشگاهی که آن لباس را خریده‌اید تماس بگیرید. گاهی اوقات پرسیدن از خیاط کارآزموده و یا استفاده از یک ماشین لباس شویی حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند.

جزئیات لباس‌تان را چک کنید

اگر پیراهن شما منجوق دوزی، پولک دوزی، نوار توری، قیطان دوزی ابریشمی و یا پارچه توری دارد، با دقت فقط پیراهن را لکه گیری کنید و یا اینکه کل پیراهن را با دست بشوئید.

 

تمیز کردن لباس 

تصمیم بگیرید که از چه روشی برای تمیز کردن پیراهن‌تان می‌خواهید استفاده کنید. معمولا این کار ترکیبی از لکه گیری همراه با شستشو با دست و یا شستشو با ماشین لباس شویی است.
لکه گیری: برای لباس‌هایی که تزئینات شکننده و آسیب پذیر مثل: منجوق، پولک، روبان دوزی ظریف و باریک، تور و یا هرگونه پارچه‌ی ظریف و نازک دارند استفاده می‌شود.
شستشو با دست: برای لباس‌هایی که تزئینات شکننده و آسیب پذیر مثل : منجوق، پولک، روبان دوزی ظریف و باریک، تور و یا هرگونه پارچه‌ی ظریف و نازک دارند استفاده می‌شود. نوع پارچه می‌تواند در محدوده ابریشم تا پلی استر باشد.

شست و شو با ماشین لباس شویی با دور کم: برای لباس‌هایی استفاده می‌شود که پارچه‌های ظریف و حساس نداشته باشند و از جنس پلی استر باشند.

 لکه گیری لباس

هرگز اجازه ندهید که لکه و کثیفی برای مدت طولانی روی لباس عروس یا هر لباس دیگری باقی بماند. در اولین فرصت برای تمیز کردن آنها اقدام کنید. هرچه زودتر برای تمیز کردن این لکه‌ها اقدام کنید، راحت‌تر از روی لباس پاک می‌شوند.
لباس‌تان را بررسی کنید و ببنید که آیا لکه‌ای روی آن وحود دارد یا نه. سطح داخل، خارج، دنباله و لبه‌های لباس را با دقت چک کنید.
برای پاک کردن لکه‌ها از لکه‌برهای ملایم استفاده کنید.
به آرامی و با دقت با انگشت و یا اسفنج روی لکه بکشید و اجازه دهید سی دقیقه به همین شکل بماند.
اگر لکه پاک نشد، با مایع پاک کننده رقیق شده مجدد روی لکه بکشید. ( اگر قصد دارید که لباس‌تان را بعد از این کار بشوئید.)
مشکلی که در لکه گیری لباس وجود دارد این است که ممکن است یک حلقه یا خطوطی از لک روی لباس باقی بماند. به همین دلیل بهتر است که بعد از لکه گیری لباس‌تان را به طور کامل بشوئید.
حتی اگر روی تگ لباس شما نوشته شده است که “خشک شویی نشود، با آب شسته نشود، فقط لکه گیری شود.” اگر لباس شما حساس و ظریف نیست می‌توانید با احتیاط و دقت فراوان،  آن را با دست بشوئید.

شست و شو با دست

سینک/ وان/ تشت و یا ظرفی را پر از آب کنید. هرگز از آب داغ استفاده نکنید، چرا که باعث می‌شود لکه قوی‌تر شده و روی لباس باقی بماند. برای پاک کردن لک خون، چربی، لبنیات و سبزی‌ها حتما از آب سرد استفاده کنید. برای لک میوه، آبمیوه و گل از آب ولرم استفاده کنید. برای شست و شو از صابون و یا مایع پاک کننده خیلی رقیق استفاده کنید. لباس‌تان را بطور کامل در آب خیس کنید. بگذارید ۵ دقیقه به همین حالت بماند.
با دقت لکه‌ای را که با دست شسته‌اید را بمالید. برای پاک کردن لکه‌هایی که نزدیک به نقاط حساس و آسیب پذیر لباس  است از یک مسواک نرم استفاده کنید. آب ولرم را خالی کنید و از آب سرد استفاده کنید. به آرامی و با دقت لباس را چند بار با آب بشوئید تا اینکه دیگر کف باقی نماند.

شستشو با ماشین لباس شویی با دور کم

اگر لباس شما زیپ دارد، زیپ آن را ببندید که هم از خراب شدن زیپ جلوگیری کنید و هم زیب باعث آسیب رسیدن به لباس نشود. دکمه‌ها و روبان‌های لباس را باز کنید. لباس را پشت و رو کنید. این کار از کم رنگ شدن لباس جلوگیری می‌کند.
اگر کیسه‌ی لباس شویی دارید لباس را درون کیسه قرار دهید. در نهایت لباس را درون ماشین لباس شویی قرار دهید.
از صابون و یا مایع پاک کننده خیلی رقیق استفاده کنید. ماشین لباس شویی را روی کمترین زمان تنظیم کنید، مگر اینکه لباس‌تان بسیار کثیف باشد.

 

خشک کردن لباس‌ها 

هرگز برای لباس‌های حساس و ظریف از خشک کن استفاده نکنید. بهترین کار برای خشک کردن لباس‌های مجلسی و یا لباس عروس این است که آن‌ها را در هوای آزاد قرار دهید و برای جلوگیری از رنگ پریدگی آن را پشت و رو کنید.

هرگز لباس را نچلانید

لباس را در سایه و یا در خانه به دور از گرما  قرار دهید. اگر لباس خیلی سنگین نیست آن را آویزان کنید. اگر لباس‌تان سنگین است، آن را در سطح صافی پهن کنید. دلیل این که لباس را باید روی سطح صاف قرار دهید این است که از تغییر شکل آن جلوگیری کنید.

اتو کردن لباس 

مطمئن شوید که کف اتو تمیز باشد. بهتر است برای جلوگیری از ایجاد لک روی لباس، یک پارچه نازک سفید روی لباس بگذارید و اتو را روی آن قرار دهید. لباس‌هایی را که دستور العمل برای اتو کردن دارند را طبق آنچه نوشته شده اتو کنید، در غیر این صورت، اتو کردن را با کمترین درجه شروع کنید و به آرامی درجه را زیاد کنید. اگر احساس کردید که لباس به اتو می‌چسبد سریع درجه‌ی اتو را کم کنید.

استفاده از اتو بخار بهتر است

لباس را به آرامی و ملایمت اتو کنید. هنگام اتو کردن قسمت‌هایی که نزدیک تزئینات لباس است خیلی دقت کنید. برای اتو کردن تورها از درجه‌ی خیلی کم استفاده کنید و بسیار دقت کنید.

نگهداری از لباس مجلسی و لباس عروس

قبل از کنار گذاشتن لباس چند ساعت به آن استراحت دهید. تصمیم بگیرید گه چگونه لباس را می‌خواهید نگه دارید. لباس را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید.
جعبه مقوایی و یا بقچه پارچه‌ای لباس را هر ۲ الی ۴ سال عوض کنید.
امیدواریم که این نکات برای شما مفید واقع شده باشند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here