راهکارهایی برای ماندگاری بیشتر لاک ناخن

آرایش همواره یکی از عادات بانوان در سنین و کشورهای مختلف است. سبک های آرایشی متنوعی وجود دارد و باتوجه به چیزی که افراد می پسندند و با آن راحت هستند، برخی اوقات با توجه به ضروریات به انواع خاصی از آن روی می‌ بریم مانند لاک ناخن!

اما همان‌طور که می‌دانید، از هر کشوری که باشید، هر شغلی که داشته باشید، و در هر سن و سالی که باشید، یک وسیله آرایشی هست که همه ی ما از آن استفاده می‌کنیم که جزء اصلی آرایش هر خانمی نیز هست، بله، در مورد لاک ناخن صحبت می‌کنیم. در اینجا به روش هایی اشاره می کنیم که ماندگاری لاک را روی ناخن هایتان بالا می برد:
لاک ناخن
1. تمیز کردن ناخن با سرکه‌ی سفید
پیش از زدن لایه‌ی زمینه، برای زدودن هرگونه چربی و آلودگی از سطح ناخن، از یک گوش ‌پاک‌کن آغشته به سرکه‌ی سفید استفاده کنید. با تمیز و خشک بودن ناخن‌هایتان، لاک به ‌خوبی روی سطح آن ‌می‌چسبد.

2. نیازی به خیساندن ناخن نیست
ناخن‌کارها معمولا قبل از انجام مانیکور، برای از بین بردن پوسته‌های اضافه‌ی دور ناخن، آن‌ها را می‌خیسانند. اما این‌کار باعث می‌شود که ناخن‌ها از حالت طبیعی خود خارج شوند. بعد از آن‌که ناخن به حالت طبیعی خود بازگشت، لاک‌ چروک می‌خورد.

3. به ناخن خود فرم مناسب دهید
با استفاده از سوهان، به ناخن‌های خود فرم طبیعی انگشتان را بدهید تا احتمال شکسته شدن آن‌ها به حداقل برسد.

4. فقط به ناخن‌ها لاک بزنید
اگر می‌خواهید که انگشتان‌تان صدمه نبینند، به‌ جای بریدن پوسته‌های اضافی دور ناخن، با استفاده از ابزار مخصوص آن‌ها را به عقب هل دهید. با این‌کار می‌توانید تنها سطح ناخن را لاک بزنید؛ چرا که اگر پوسته‌ها لاک داشته باشند، بعد از مدتی ترک‌هایی بین ناخن و پوسته‌ها ایجاد می‌شود.

5. زیرسازی کنید
قبل از زدن لاک اصلی، از لاک‌های بی‌رنگ مخصوصی که به عنوان زیرلایه برای ماندگاری لاک استفاده می‌شوند، بهره ببرید.

6. لاک را تکان ندهید
قبل از استفاده، به جای تکان دادن لاک، آن را بین دست‌های خود بچرخانید تا درون لاک حباب ایجاد نشود.

7. لاک را با هوای خنک خشک کنید
خشک کردن لاک با حرارت باعث نرم شدن و دیرتر خشک شدن آن می‌شود. اگر می‌خواهید از سشوار برای خشک کردن لاک‌تان استفاده کنید، آن ‌را روی حالت سرد قرار دهید.

8. از برق ناخن استفاده کنید
اگر می‌خواهید که لاک‌تان برای مدت طولانی‌تری باقی بماند، هر دو روز یک‌بار روی آن یک لایه برق ناخن بزنید.

9. از مواد ضدعفونی‌کننده‌ استفاده نکنید
برای این‌که ناخن‌هایتان خشک و لاک‌تان خراب نشود، برای شستن دست‌ها به ‌جای مواد شوینده‌ی ضدعفونی‌کننده، از صابون استفاده کنید.

10. از نرم‌کننده‌های ناخن استفاده کنید
هرچه ناخن‌ها مرطوب‌تر باشند، احتمال شکستن و ورقه شدن آن‌ها کمتر می‌شود. پس برای سالم نگاه‌داشتن آن‌ها از روغن ناخن یا مرطوب‌کننده‌های مناسب استفاده کنید.

11. نوک ناخن‌ها را ترمیم کنید
در صورتی‌که لاک نوک ناخن‌تان پریده است، ابتدا آن را سوهان کشیده و سپس لاک آن قسمت را تجدید کنید.

12. رشد ناخن را مخفی کنید
بعد از مدتی که ناخن رشد می‌کند، لاک از پوست ناخن جدا می‌شود و حالت ناخوشایندی ایجاد می‌کند. اگر نمی‌خواهید که لاک ناخن قبلی را پاک کرده و لاک جدیدی بزنید، می‌توانید با یک لاک اکلیلی قسمت پایین ناخن را مخفی کنید.
فرنچ ناخن

13. ناخن‌تان را فرنچ کنید
اگر نوک ناخن‌هایتان ورقه شده، لبه‌ی ناخن را با یک لایه‌ی ظریف فرنچ بپوشانید. به این ‌ترتیب، هم از نازیبا شدن آن جلوگیری کرده‌اید‌ و هم مدل زیبایی خواهید داشت.

14. هنگام شستن ظروف از دستکش استفاده کنید
مواد شوینده و استفاده زیاد از حرارت و آب، مقاومت و ماندگاری لاک‌ها را کاهش می‌دهد. پس برای هرگونه عملیات شست‌وشو از دستکش استفاده کنید.

15. خرابی‌های لاک را ترمیم کنید
اگر قسمتی از لاک ناخن شما آسیب دیده است، نیازی به پاک کردن کامل آن نیست. با یک گوش‌ پاک‌کن آغشته به لاک ‌پاک‌کن، قسمت آسیب‌دیده را پاک کنید و فقط همان قسمت را دوباره لاک بزنید تا با بقیه لاک‌تان یک‌دست شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here