تکنیک‌های آرایشی برای بزرگتر کردن چشم ها

آرايش چشم ظرافت‌هایی دارد که شاید نتوان خیلی راحت آنها را یاد گرفت؛ تكنيك‌هايي كه تنها بايد در ميان آرايشگران از آنها سراغ گرفت اما كار نشد ندارد. هرقدر هم در آرايش چشم ناشي باشيداگر كمي سعي كنيد مي‌توانيد بهترين آرايش براي چشم‌هاي خودتان را شناسايي كنيد به خصوص اگر بخواهيد زیباترین و در عین حال طبیعی‌ترین چهره را داشته باشيد. ما مي‌خواهيم در اينجا هم به شما بگوييم براي انواع مختلف چشم چه آرايشي برازنده‌تر است و چگونه مي‌توان عيوب چشم را پوشاند تا چشم‌ها زيباتر از هميشه به نظر برسند و هم اينكه خط چشم‌هاي مختلف چه عوارضي دارند؛ البته يادتان نرود موقع كشیدن خط چشم پلك بالا باید كاملا خشك و بدون چربی باشد تا بهتر بتوان شکل دلخواه را درآورد. داشتن چشم‌های بزرگ یکی از خواسته‌هایی است که خانم‌ها به آن بسیار علاقه دارند. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.
بزرگتر کردن چشم

روش اول

خط چشم
از خط چشم در تمام مناطق اطراف چشم‌ها استفاده نکنید. اینکار باعث خواهد شد چشم‌ها کوچک‌تر به نظر برسند چرا که آن‌ها درون یک حصار قرار می‌گیرند. (این به معنای عدم استفاده از چشم‌های دودی نیز هست)
از خط چشم فقط در سه چهارم اطراف پلک خود استفاده کنید. از خط کشیدن در گوشه‌ی داخلی چشم خودداری کنید.
وقتی خط چشم را در گوشه‌ی پایینی مژه‌های خود استفاده می‌کنید فقط این کار را زیر خط مژه‌های خود استفاده کنید نه در داخل لبه‌ها.
همچنین لبه داخلی پلک تحتانی خود را با مداد سفید یا یک رنگ دیگر روشن کنید. این کار چشم‌ها را بزرگ‌تر می‌کند اما زیاده‌روی نکنید چرا که ظاهر عجیبی پیدا می‌کنید.

خط چشم را به فراتر از گوشه‌های بیرونی چشم ببرید. این خط باید تا سر حد ممکن خیلی کم به سمت بالا جهت داشته باشد و ظاهر یک مژه را تقلید کند. این تکنیک باعث عریض‌تر دیده شدن چشم‌ها می‌شود اما ممکن است همه چیز را خراب کنید اگر خط چشم به طور متقارن اعمال نشود ظاهر چشم کج دیده می‌شود، بنابراین این کار را روبروی آینه یا همراه یک دوست انجام بدهید. مهارت در این تکنیک به زمان احتیاج دارد.

سایه یا خط چشم را به قسمت کناری چشم‌ها اعمال کنید. این تکنیک سبب آوردن روشنایی بیشتر به چشم‌ها می‌شود و در نتیجه باعث بزرگ‌تر دیده شدن چشم‌ها می‌شود. از یک رنگ سفید معتدل استفاده کنید چرا که سفید جیغ حالتی نمایشی دارد. همچنین می‌توانید از یک خط سفید در قسمت خط اشک استفاده کنید تا قسمت سفید شده بزرگ‌تر دیده شود.

روش دوم

ابروهای خود را بردارید
درست مثل یک قاب که باعث می‌شود تصویر متفاوت به نظر برسد ابروهای شما نیز همان اثر را روی صورت می‌گذارند. حرکتی ساده‌ای مثل برداشتن ابروها سبب می‌شود تا چشم‌ها بیشتر جلب توجه کنند. البته تصور نکنید هر چقدر ابروها نازک‌تر باشند چشم‌ها بزرگ‌تر دیده می‌شوند.

مژه‌های خود را بلندتر کنید
قسمت بالایی مژه‌ها را با یک دستگاه فرمژه به سمت بالا خم کنید و از ریمل مژه و ابرو نیز بهره ببرید. در ضمن همیشه امکان استفاده از مژه‌های مصنوعی نیز فراهم است.

چشم‌های خود را شکل بدهید
یک خط چشم سفید به خط اشک اعمال کنید یا اینکه یک خط چشم مشکی از گوشه‌ی خارجی به قسمت میانی اعمال کنید.
از یک سایه چشم سفید یا روشن استفاده کنید. خط چشمی ضخیم را در قسمت بالایی پلک اعمال کنید.

روش سوم

با مشکلات چشمی برخورد کنید
پف چشم‌ها را کاهش بدهید. پف کردن و برآمدگی اطراف چشم‌ها سبب می‌شود چشم‌ها کوچک‌تر به نظر برسند. از این روش‌ها استفاده کنید:
خواب خوبی داشته باشید.

_صورت خود را با آب سرد بشورید.

_چای کیسه‌ای خنک شده روی چشم‌های خود قرار بدهید. تانن موجود در چای مثل یک قابض عمل می‌کند و پوست اطراف چشـم را می‌کشد.
مصرف نمک خود را کاهش دهید. مصرف زیاد نمک سبب کمبود آب در بدن می‌شود که خود باعث پف کردن اطراف چشم خواهد شد.

از شر دایره‌های سیاه اطراف چشم خلاص شوید

این مشکل به خودی خود سبب بزرگ‌تر شدن چشم‌ها نمی‌شود اما اگر صاحب زیباترین چشم‌ها هم باشید این دایره‌های سیاه حواس‌ها را از چشم‌های شما پرت می‌کند.

علاوه بر خواب کافی، بهتر است رژیم غذایی متعادل داشته باشید. نمک هم کمتر مصرف کنید. بعضی‌ها پوست زیر چشـم ضخیم‌تری دارند که سبب ظاهر شدن این دایره‌ها می‌شود. از رنگ‌های نارنجی یا قرمز زیر کانسیلر استفاده کنید تا ظاهر آبی و بنفش این قسمت را متعادل کند.

از تکنیک قاشق سرد استفاده کنید

قبل از اینکه به رختخواب بروید ۲ قاشق را درون فریز قرار بدهید. از خواب بیدار شوید و ۲ قاشق فریز شده را روی چشم‌های خود به مدت ۱ دقیقه نگه دارید. این کار باعث سر حال آمدن و جمع شدن پوست اطراف چشم‌ها می‌شود. از طرفی به کاهش سایه‌های سیاه زیر چشم کمک می‌کند.

روش چهارم

۱: ابروهای خود را تعریف کنید
مشخص کردن ابروها به چشم‌ها یک قاب مشخص می‌دهد.

۲: به چین و چروک‌ها ابعاد بدهید
استفاده از رنگ قهوه‌ای گرم یا حتی رُز متعادل می‌تواند ابعاد ایجاد کند و به چشم‌ها جلوه بدهد.

روش پنجم

سایه‌ها را درست استفاده کنید
آرایشگر مشهور سارا لوکرو (آرایشگر بازیگرانی مثل: اولیویا وایلد و کاترین هیگل) اشاره می‌کند: مهم‌ترین نکته‌ی استفاده از رنگ بیشتر در وسط خط اطراف چشم‌ها است. روی قسمت بالایی پلک بیشتر تمرکز کنید چرا که اینجا بزرگ‌ترین قسمت اطراف چشـم است. به شکل بالا دقت کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here