روش های کاهش تیرگی دور چشم

در بسیاری از افراد ، سیاهی دور چشم به خاطر کمبود خواب تشدید می شود . خواب کافی به کمتر شدن سیاهی دورچشمان شما کمک می کند بنابراین خیلی مهم است که حتما” ۸ ساعت در روز بخوابید . علاوه براین سعی کنید قبل از خوابیدن ذهن و جسمتان را آرام کنید برای مثال به یک موسیقی آرام گوش کنید و کتاب بخوانید . البته این روش برای همه موثر نیست زیرا سیاهی چشم بعضی از آدمها به کمبود خواب آنها مرتبط نمی شود. بصورت معمول تیره شدن دور چشم زمینه اش ژنتیکی است ولی روش های ساده ای هستند که با استفاده از آن ها میتوان تیرگی دور چشم را کاهش داد.

تیرگی دور چشم

محقق طب سنتی در خصوص تیرگی دور چشم گفت: یکی از شایع‌ترین شکایات در مورد مشکلات دور چشم، تیرگی دور چشم است.

منیره مومنی افزود: واقعیت این است که سیاهی دور چشم اغلب زمینه ژنتیک دارد و داروهای موضعی تاثیر خیلی زیادی در بهبود آن ندارند، اما راهکارهای زیادی وجود دارد که در کاهش تیرگی دور چشم موثر است.

وی در مورد راهکارهای موثر برای کاهش تیرگی دور چشم گفت: افراد جوان‌تر که با تیرگی دور چشم مواجهند، می‌توانند با کرم‌های پوشاننده استاندارد و معتبر آن را مخفی نمایند.

وی افزود: به افراد توصیه می شود خوب و به اندازه بخوابند. زیرا دومین علت شایع کبودی زیر چشم اختلالات خواب است.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: همچنین برای برطرف شدن تیرگی دور چشم افراد باید صورت خود را با آب خنک بشویند و از ماسک‌های طبیعی شبانه استفاده کنند. زیرا این ماسک‌ها محیطی مغذی و مرطوب برای پوست صورت ایجاد می‌کنند.

وی در ادامه افزود: توجه داشته باشید سیگار بزرگ‌ترین دشمن پوست شما است. همچنین به افراد توصیه می شود مصرف نمک را کاهش دهند.

مومنی سبزی‌ و میوه تازه به خصوص مصرف سبزی‌های حاوی مواد آنتی‌اکسیدان مانند اسفناج را در کاهش کبودی زیر چشم موثر دانست و گفت: افرادی که از سیاهی دور چشم رنج می برند، باید ویتامین ث و آهن را به میزان کافی مصرف کنند و ورزش را هیچگاه فراموش نکنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here