نوشیدن آب قبل از خواب تاثیر مثبتی بر کاهش وزن دارد؟

نوشیدن یک لیوان آب پیش از خواب، به بدن کمک می کند تا آب از دست رفته در طول روز که بر اثر فعالیت و تحرک روزمره از دست داده است را جایگزین نماید. بخش عمده بدن ما را آب تشکیل می‌دهد. بنابراین، تأمین همیشگی آب در بدن برای عملکرد بالای بدن و اعضای آن از موارد حیاتی محسوب می‌شود. بدن نیازی ندارد که در طول خواب، آب زیادی از خود دفع کند. بنابراین، نوشیدن آب قبل از خواب، میزان آب بدن را به حالت تعادل اولیه خود برمی گرداند. نوشیدن آب قبل از خواب ممکن نیست اثر مثبتی روی کاهش وزن بگذارد، اما به عنوان بخشی از یک برنامه ورزشی منظم می تواند به شما کمک کند وزن کم کنید.

نوشیدن آب

جایگزین آب

در سال ۲۰۱۰ یک کاندید دکترا در دانشگاه ویرجینیا مشخص کرد که جایگزین کردن نوشیدنی های کالری دار با آب، مقدار کالری ها و قندهایی که افراد مسن تر در مطالعه اش به صورت روزانه مصرف کردند و در نتیجه سوخت رسانی به کاهش وزن را کاهش داد. کاهش وزن، محصول یک رژیم غذایی مناسب و ورزش است، این بدان معناست که شما برای کاهش وزن به طور موثر باید یک تلاش هماهنگ برای تغییر عادات تان به کار ببرید. نوشیدن آب به جای نوشیدنی های شیرین، در نهایت سطح انرژی شما را افزایش خواهد داد و سلامت کلی شما را بهبود می بخشد.

کنترل اشتها

آزمایشات بالینی، اثربخشی نوشیدن آب روی کنترل اشتها را تایید کرده اند. در سال ۲۰۱۰، انجمن شیمی آمریکا اعلام کرد که نوشیدن آب کافی قبل از غذا خوردن می تواند یک استراتژی موثر برای کاهش وزن باشد. این مطالعه شامل ۴۸ فرد بزرگسال بین سنین ۵۵ و ۷۵ بود که به دو گروه تقسیم شدند. این آزمایش از شرکت کنندگان خواست که که در طول ۱۲ هفته، یک رژیم کم کالری بخورند. یک گروه قبل از هر وعده غذایی، ۲ فنجان آب نوشیدند و گروه دیگر نه! در پایان، مصرف کنندگان آب در مقایسه با شرکت کنندگان در گروه کنترل که ۵ کیلوگرم وزن کم کرده بودند، ۷ کیلوگرم وزن در طول این دوره از مطالعه از دست دادند.

فرآیندهای سلولی

آب در تمام فرایندهای سلولی که در بدن اتفاق می افتند، نقش دارد. این بدان معناست که برای آنکه بدنتان عملکرد مطلوبی داشته باشد، شما باید هیدراته بمانید. نوشیدن مقدار کمی آب قبل از خواب می تواند به هیدراته نگه داشتن شما در هنگام خواب کمک کند. با آنکه بدن در طول خواب به مقدار کمتری مایعات نیاز دارد. WebMDمی گوید که هیدراته ماندن، اثر مثبتی روی افزایش متابولیسم شما دارد و نوشیدن حداقل ۰٫۰۳ لیتر آب به ازای هر ۰٫۴ کیلوگرم از وزن بدن را در هر روز توصیه می کند. قسمت اعظم آب مورد نیازتان را در طول روز بنوشید تا مجبور نشوید برای ادرار کردن از خواب بیدار شوید.

استراتژی کاهش وزن

آب، جزئی از رژیم گرفتن درست است اما یک راه مستقیم برای سوزاندن چربی نیست. مزایای نوشیدن آن، فراوان هستند: به عنوان مثال شما ممکن است تشنگی را با گرسنگی اشتباه بگیرید و هیدراتاسیون مناسب می تواند به غذا خوردن کمتر منجر شود. با این حال به خودی خود باعث مقدار زیادی کاهش وزن نمی شود. شما برای کاهش وزن باید به طور منظم ورزش کرده و کنترل سهم را تمرین کنید. نوشیدن آب قبل از خواب، یک اثر کسری کالری روی بدن ندارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here