با ماسک آووکادو و کدوتنبل از پوست دور چشم محافظت کنید

پوست دور چشم حساس ترین ناحیه در صورت هست که برای داشتن چهره ای زیبا مراقبت از آن و استفاده از ماسک ها ضروری است پس اگر میخواهید پوست دور چشمانتان همیشه سالم باشد باید روش های مراقبت از آن را بدانید، در این مطلب می خواهیم دو ماسک خانگی برای حفظ سلامت پوست دور چشم را معرفی کنیم:

ماسک آووکادو

کرم دور چشم آووکادو

اگر چشم‌هایتان خشک و ناحیه زیر چشم دچار خطوط نازک ناشی از تأثیر مضر امواج فرابنفش شده است، آن را با استفاده از کرم چشم آووکادو آرام و مرطوب کنید:

به اندازه یک قاشق غذاخوری آووکادو برداشته و آن را له کنید. محتویات سه کپسول ویتامین E را به آن اضافه کرده و آن‌قدر هم بزنید تا خمیری شود. سپس اطراف چشم را به وسیله این خمیر ماساژ دهید. ویتامین E به رفع خطوط نازک چین و چروک پدید آمده، کمک می‌کند و آن را در برابر زیان بنیادی ناشی از نور خورشید و همین‌طور محیط محافظت می‌کند. آووکادو یک مرطوب‌کننده فوق‌العاده بوده و دارای روغن‌های اصلی و ویتامین B است که پوست را تغذیه می‌کند.

همچنین می‌توانید آووکادوی نرم شده را با نصف قاشق چای‌خوری خامه ترش ترکیب کرده و با کمی از این مخلوط اطراف چشم را صبح و بعدازظهر ماساژ دهید.

ماسک کدو تنبل برای رطوبت و مراقبت از پوست

کدو تنبل یک میوه پاییزی فوق‌العاده برای بهبود و مراقبت از پوست است. این میوه حاوی روی، ویتامین A، ویتامین C و بتاکاروتن و آنتی‌اکسیدان‌ها بوده که پوست خشک و در حال پیر شدن را تقویت می‌کند. آن‌هایی که پوست خشکی دارند، این روزها در بدترین فصل برای نوع پوست خود قرار دارند. چنین کسانی نیازمند تقویت و مرطوب‌سازی پوست خود هستند. بدین ترتیب، در امر محافظت به پوست خود کمک کرده و آن را برای این فصل سرد مجهز کنند.

یک فنجان کدو تنبل تکه‌ تکه شده را به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید تا نرم شود. کدو را له کرده و آن را در گوشه‌ای گذاشته تا خنک شود. وقتی که خنک شد، آن را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کرده و به خوبی هم بزنید. ماسک را بر روی صورت و گردن بگذارید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند. بعد آن را با آب گرم پاک کرده و پس از آن از یک مرطوب‌کننده استفاده کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here